Zaposlitev

Zaposlitev

V svojo ekipo vabimo:

VODJA FINANČNO-RAČUNOVODSKEGA SEKTORJA (m/ž)

Kraj dela: Maribor

Konec  leta 2021 podjetje zapušča vodja finančno-računovodskega sektorja in odločitev podjetja je, da že v  letu 2020 pridobimo osebo, ki jo bo nadomestila, s tem, da bi do predaje dela zaokrožila po oddelku in se seznanila z vsemi področji dela.

OPIS DELOVNEGA MESTA

  • vodenje oddelka računovodstva in financ,
  • odgovornost za pravilno in ažurno izvedbo del, skladno z zakonodajo in računovodskimi predpisi,
  • izdelava bilanc stanja in izkazov poslovnega izida za državne institucije,
  • izdelava obračunov davka od dohodkov pravnih oseb (davčna bilanca),
  • priprava letnih in konsolidiranih letnih poročil ter pojasnil k izkazom stanja in uspeha  in sodelovanje z revizijsko hišo pri pregledu poslovnih knjig,
  • pravilna in pravočasna priprava mesečnih rezultatov poslovanja ter drugih poročil in analiz za vodstvo podjetja,
  • priprava internih konsolidiranih mesečnih in letnih rezultatov s povezanimi podjetji v tujini za potrebe vodstva in bank,
  • poročanje Banki Slovenije v skladu z zakonodajo,
  • sodelovanje s pooblaščenimi državnimi organi in institucijami pri opravljanju nadzora s področja financ in računovodstva,
  • sodelovanje z vodstvom podjetja pri zagotavljanju finančnih sredstev podjetja in sodelovanje z bankami pri najemanju kreditov ter vsakodnevna kontrola nad plačilnim prometom podjetja,
  • sodelovanje pri pripravi planov podjetja,
  • priprava podlage za letni popis sredstev in virov sredstev,
  • knjiženje poslovnih dogodkov v glavno in pomožne knjige,
  • mesečni obračun proizvodnje in materialni obračun,
  • skrb za pravočasno zaključevanje poslovnih knjig,
  • reševanje problemov v zvezi s računalniškim programom Navision in komunikacija s programerji,
  • izdelava obračunov plač na mesečni in letni ravni in sodelovanje s kadrovsko službo v zvezi s kadrovsko problematiko,
  • druga dela v skladu z navodili vodstva.

KAJ PRIČAKUJEMO

  • visokošolsko ali višješolsko izobrazbo ekonomske smeri,
  • vsaj 10 let delovnih izkušenj v računovodstvu na podobnih delih,
  • poznavanje programov MS Word in Excel, po možnosti Microsoft Dynamics Navision,
  • poznavanje zakonodaje s področja davkov, računovodstva, financ, SRS, plač,
  • sposobnost vodenja, samostojnost pri delu, natančnost, zanesljivost, samoiniciativnost, odgovornost,
  • pripravljenost dela preko polnega delovnega časa glede na potrebe delovnega procesa,
  • znanje angleškega jezika.

KAJ NUDIMO

  • priložnost postati del uspešnega, strateško naravnanega, stabilnega in strokovnega podjetja, kjer vladajo dobri medsebojni odnosi ter timski duh
  • zaposlitev za nedoločen čas oz. glede na dogovor,
  • strokovna izobraževanja,
  • prijetno, sproščeno in vzpodbudno delovno okolje,
  • konkurenčno plačilo za delo,
  • interna druženja.

Zainteresirane kandidate vabimo, da posredujejo svojo prijavo z življenjepisom in opisom dosedanjih izkušenj na elektronski naslov: petra.adam@meltal.si do 23.9.2020.

Razpisna dokumentacija (klikni)

VOZNIK-STROJNIK (m/ž)

Kraj dela: Slovenja vas pri Ptuju in na terenu v Sloveniji in Avstriji

Meltal Slovenija  je skupina  podjetij, ki v slovenskem, evropskem in tudi svetovnem prostoru predstavlja trdno in stabilno grupo, ki se ukvarja s predelavo sekundarnih surovin, trgovino z barvnimi kovinami in z nepremičninami.

  • dnevno izvajanje cestnih prevozov blaga s tovornim vozilom z grabilcem v domačem in mednarodnem prometu,
  • vzdrževanje vozila, strojev,
  • skrb za kakovostno opravljeno storitev,
  • izpolnjevanje prevoznih dokumentov,
  • natovarjanje in raztovarjanje blaga,
  • skrbno in gospodarno upravljanje s tovornim vozilom, opremo in blagom,
  • prevzem in izdaja blaga in spremljanje dokumentacije,
  • izvajanje temeljev varne in varčne vožnje,
  • upravljanje in uporaba mobilnih naprav in aplikacij (pametni telefon, tablica),
  • po potrebi delo na skladišču, premeščanje, dvigovanje, nošenje blaga,
  • opravljanje drugih strokovno operativnih del po nalogah in zadolžitvah nadrejenega.

  • zaželene izkušnje s področja prevozov,
  • vozniško dovoljenje B,C in E kategorije,
  • opravljena NPK kvalifikacija v Sloveniji (koda 95 vpisana v vozniško dovoljenje ali izdana kartica voznika),
  • izpit za težko mehanizacijo,
  • srednja ali nižja poklicna izobrazba,
  • pripravljenost na delo,
  • poznavanje temeljev varne in varčne vožnje.

KAJ NUDIMO

  • redno plačilo,
  • priložnost postati del uspešnega, strateško naravnanega, stabilnega in strokovnega podjetja, kjer vladajo dobri medsebojni odnosi ter timski duh,
  • možnost zaposlitve za nedoločen čas oz. glede na dogovor,

Zainteresirane kandidate vabimo, da posredujejo svojo prijavo z življenjepisom in opisom dosedanjih izkušenj na elektronski naslov: petra.adam@meltal.si do 20.9.2020.

REFERENT V RAČUNOVODSTVU (m/ž)

V prvem kvartalu leta 2021 podjetje zapušča sodelavka, zaposlena na delovnem mestu »referentka v računovodstvu« in zato želimo zaposliti sodelavca oz. sodelavko, ki bi jo nadomestil (a).

  • knjiženje prejetih računov (za material in storitve),
  • knjiženje bančnih izpiskov,
  • saldakonti, IOP, kompenzacije,
  • vnos elektronskih računov v sistem prejete pošte,
  • knjiženje v glavno knjigo,
  • nadomeščanje sodelavke na plačilnem prometu v času njene odsotnosti,
  • razčiščevanje stečajev in izvršb s pravno službo,
  • kontrola tujih nabav in prodaj za potrebe obračuna DDV,
  • druga dela po nalogu vodje.

  • višješolsko ali srednješolsko izobrazbo ekonomske smeri,
  • vsaj 5 let delovnih izkušenj v računovodstvu na podobnih delih,
  • poznavanje osnov DDV, osnovno poznavanje kontnega plana,
  • samostojnost pri delu, natančnost, zanesljivost,
  • pripravljenost dela preko polnega delovnega časa glede na potrebe delovnega procesa.